Virtuální historická kronika a archiv klubů Karlovarského kraje

Komise pro historii a statistiku Karlovarského krajského fotbalového svazu

Horní Blatná - i ve vrcholových partiích Krušných hor se hrával fotbal

Z malých hřišt - v Horní Blatné opět kopaná

Na dlouhých 12 let usnula kopaná v Horní Blatné. V roce 1977 však na popud některých bývalých, ale i mladších hráčů, byl znovuzaložen oddíl kopané. Bylo to hlavně zásluhou současného vedoucího mužstva Bártla, jednatele oddílu Marka, předsedy TJ Čecha, předsedy nově založeného oddílu Wudyho a některých dalších. Nebylo to vše tak jednoduché, hřiště bylo po dlouholeté nečinnosti ve špatném stavu a tak to chtělo nějakou tu brigádu. Členové nově založeného oddílu, ještě než zahájili soutěž, si odpracovali úpravy na hřišti v hodnotě asi 30 000 Kčs.

A pak již přišla sobota 20. srpna 1977 a první mistrovské utkání ve III. třídě na vlastním hřišti mezi Tatranem Horní Blatná a RZ Abertamy B. K historickému utkání nastoupilo družstvo domácích pod vedením trenéra Kubáta v sestavě: Coboslaj - Procházka, Vítek, Wendler, Klíma - Douba, Rožec, Vojtěch (kapitán mužstva) - Černík, Linder a Čičmanec. Domácí v samotném utkání začali dobře, ujali se dokonce vedení Čičmancem, hosté z Abertam do konce poločasu vyrovnali, ve druhé půli pak získali převahu a zvítězili 5:1, když jejich 3 branky vstřelil Stezka a 2 Holman. Zápasu přihlíželo více než 100 diváků (přitom Horní Blatná má necelých 500 obyvatel). Jednatel Marek po utkání: "Naši nestačili po poločase fyzicky, není to žádná tragédie, vždyť teprve začínáme ...."