Zapomenutý fotbal v Karlovarském kraji

Virtuální historická kronika a archiv klubů Karlovarského kraje

Komise pro historii a statistiku Karlovarského krajského fotbalového svazu

 

Rudolf Káva z Bečova se zapsal do Knihy rekordů

     Dnes ráno jsem naložil sběratele pana Rudolfa Kávu v Bečově do auta a odvezl jej do Pelhřimova, abych ho v podvečerních hodinách vyložil zpět v Bečově, ale již jako nového českého rekordmana největší sbírky historických pohlednic fotbalových stadionů. Úžasný zážitek a velké poděkování patří všem z Agentury Dobrý den za to, jak nás přijali a jak se o nás po celou dobu starali.

Rudo, patří Ti obrovská gratulace nejen ode mě, ale také od Zapomenutého fotbalu a komise historie a statistiky Karlovarského krajského fotbalového svazu.

    

     Za vše hovoří článek, který na stránkách této agentury vyšel ještě než jsme se stačili s Rudou Kávou v Bečově rozloučit.

Největší sbírka pohlednic fotbalových stadionů

Muzeum rekordů v Pelhřimově představilo v předvečer rozhodujícího zápasu našich fotbalistů ve skupinové fázi letošního Eura nového českého rekordmana.

Pan Rudolf Káva, 76letý senior z Bečova nad Teplou, má největší sbírku pohlednic fotbalových stadionů, která čítá 3311 exemplářů ze 145 zemí světa. Sbírka dokazuje, jakým je fotbal fenoménem. Vzpomenete-li si na kteroukoliv zemi, snad v každé se kopaná hraje. A skoro z každé má náš sběratel pohled stadionu – od Surinamu, Číny, USA přes Francouzskou Polynesii až po Irán. Svému koníčku se věnuje 16 let. Nejvíc má pohlednic z Německa (526), z Francie a z Brazílie. Nechybí samozřejmě legendární Estádio Maracaná v Riu. V úctyhodné kolekci, kterou pan Rudolf dovezl kompletně do Pelhřimova k přepočítání a posouzení, nechybí ani všechny stadiony, na kterých se aktuálně hraje mistrovství Evropy.

… A viděli jste někdy obrázek toho, kde kdysi hrála Sparta či Slavie, nebo o povodních zatopený stadion v Uherském Hradišti, rozestavěný stadion v Berlíně i s jeřáby či fotbalové hřiště se zeleným trávníkem v poušti? Tohle všechno dokládají sběratelovy pohlednice, které jako celek Muzeum rekordů, slavící v neděli 30 let své existence, zapíše do nejnovějšího vydání České knihy rekordů, které vyjde letos na podzim.

ttps://www.dobryden.cz/rekordy/sberatele-sbirky/nejvetsi-sbirka-pohlednic-fotbalovych-stadionu/

 

 

Diskuze k článku

Přátelé
COBA ENVI pourazu.cz Odznaky - pins

Počet návštěv: 37791
Tento měsíc: 280 | Tento týden: 63 | Tento den: 7

© 2017 Jaroslav Hladík - Všechna práva vyhrazena zapomenutyfotbal@email.cz

Vytvořeno službou Sklub.cz

Vítám Vás
Navštívit Fanshop Náš fanshop
x