Zapomenutý fotbal v Karlovarském kraji

Virtuální historická kronika a archiv klubů Karlovarského kraje

Komise pro historii a statistiku Karlovarského krajského fotbalového svazu

 

Muži, kteří se zapsali do historie fotbalu na Karlovarsku - třetí pokračování

Český svaz footballový byl založen v sobotu 19. října 1901 v restauraci u Zlaté váhy v Praze. Založení svazu předcházela četná jednání, protože bez schválení stanov císařským místodržitelstvím v Praze to nebylo možné. Nakonec se vše podařilo a svaz byl řádně založen. Z důvodu velkého počtu delegátu se nakonec rozhodlo, že netrpělivě očekávané jednání nebude konáno v malé kavárně U Karla IV, ale právě v restauraci u Zlaté Váhy, kam se všichni pozvaní v pohodě vešli.

     V roce 2001 při příležitosti 100. výročí organizovaného fotbalu v Čechách ocenil Výkonný výbor Okresního fotbalového svazu Karlovy Vary pamětním listem za zásluhy o rozvoj fotbalu osobnosti, bývalé výborné hráče a obětavé funkcionáře karlovarského okresu, kteří ve svých klubech zanechali nesmazatelnou stopu. Od nepaměti se bez těchto obětavých lidí a patriotů neobešel žádný fotbalový klub. Je tomu tak i dnes a bude tomu i v budoucnu, protože fotbal je nesmrtelný.

     Pojďme tak zavzpomínat na dalších 5 oceněných, kteří si v roce 2001 tu cenu převzali, a na 23 let staré, již historické hodnocení, pana Ivo Vymětalíka, který s každým z nich osobně hovořil.

Jiří Hájek – s fotbalem začínal v roce 1965 v Nové Roli, kde hrál nepřetržitě až do roku 1980. Od roku 1985 do 1990 působil jako trenér dorostu a od 1990 do listopadu 2001 jako předseda výkonného výboru fotbalového oddílu TJ Nová Role.

Antonín Komárek – s výjimkou základní vojenské služby v RH Sokolov a roku ve Spartaku Chodov hrál od roku 1960 až do 1980 v Nové Roli. Od 1979 do 1995 působil jako správce fotbalového oddílu a od 1990 zároveň ve výboru fotbalového oddílu TJ Nová Role. To až do listopadu letošního roku.

Miloslav Čácha – hrával okresní přebor (1952 – 1954) žáků ve Františkových Lázních, dorosteneckou ligu (1954 – 1959) v Chomutově, dále Jičín, Františkovy Lázně, Pardubice, divizi v mužích (1959 – 1974) v Chodově. Byl trenérem dorostu a funkcionářem v komisi mládeže a hlavně dlouholetým předsedou Okresního fotbalového svazu.

Zdeněk Pospíšil – začínal v žácích v Holešově a v dorostu hrál za Baťu Zlín, tehdy 1. Ligu dorostu. Na vojnu šel do Karlových Varů, kde hrál za RH a po ní zůstal v Nejdku, za který tehdy hrál třetí nejvyšší soutěž. Po ukončení aktivní fotbalové činnosti začal působit jako rozhodčí a následně i delegát svazu na krajské úrovni.

Oldřich Macháček – s výjimkou ZVS v Dukle Karlovy Vary hrál od roku 1961 nepřetržitě do roku 1988 v Nové Roli. Od roku 1976 až do letošního listopadu působil jako člen výboru fotbalového oddílu TJ Nová Role ve funkcích hospodáře a tajemníka.

Diskuze k článku

Přátelé
COBA ENVI pourazu.cz Odznaky - pins

Počet návštěv: 37791
Tento měsíc: 280 | Tento týden: 63 | Tento den: 7

© 2017 Jaroslav Hladík - Všechna práva vyhrazena zapomenutyfotbal@email.cz

Vytvořeno službou Sklub.cz

Vítám Vás
Navštívit Fanshop Náš fanshop
x