Zapomenutý fotbal

Virtuální historická kronika a archiv FC Slavia Karlovy Vary

Virtuální historická kronika a archiv klubů Karlovarského kraje

1936

V roce 1936 sehrálo A mužstvo celkem 36 zápasů, z toho 17 vítězných, 7 nerozhodných a 12 prohraných. Zdálo by se, že bilance není až tak úspěšná jako v minulých letech. Je však třeba uvést, že se v tomto roce hrála mistrovská utkání v divizi, kde byly již výkonnější kluby. Poměr branek v sehraných zápasech byl pasivní 72:75. Ze sehraných zápasů bylo 14 přátelských a 22 divizních. V soutěži 1935 – 1936 se mužstvo umístilo na 4. místě s 25 body a brankovým poměrem 41:37.

     V podzimním kole se mužstvo umístilo opět na 4 místě s 15 body a poměrem branek 20:16.

     V přátelských zápasech v tomto roce bylo úspěchem vítězství nad mužstvem I. ligy SK Viktorií Plzeň v Plzni dne 1. srpna 1936 v poměru 5:4. A mužstvo nastoupilo v této sestavě: Mareček, Tykal, Čepelka, Suda, Aubrecht, Majrych, Svoboda, Müller, Wagner, Preisler a Seidl. Branky vstřelili: Svoboda 2, Wagner, Preisler a Müller po jedné.

     Za rok se v A mužstvu vystřídalo 33 hráčů, nejvíce zápasů sehráli: Tykal 34, Müller a Preisler po 32, Seidl 31, Čepelka a Wagner po 30, Svoboda 26, Suda 25, Velebil 24 atd. Branky vstřelili: Svoboda 13, Müller 11, Preisler a Wagner po 10, Seidl 9 atd.

   Ke konci roku 1936 došlo k mimořádné valné hromadě, poněvadž dosavadní předseda klubu ing. Klepetář byl od 1. Ledna 1937 přeložen služebně do Prahy. Na valné hromadě referoval předseda klubu hlavně o finanční situaci klubu. Sdělil, že sice zůstaly neuhrazené závazky klubu, hlavně ze stavby hřiště, ale že mnoho půjček, ať už od členů klubu nebo jiných příznivců, bylo odepsáno. Závěrem jednání valné hromady bylo, že při odchodu ing. Klepetáře z Karlových Varů byly všechny závazky po jednání zaplaceny nebo stornovány, takže sám ing. Klepetář mohl prohlásit, že bude z Karlových varů odcházet s klidným svědomím, že nezanechal po sobě dluhy nebo závazky.

     Předseda hodnotil při svém odchodu kladně i činnost klubu po stránce sportovní. Novým předsedou byl zvolen insp. Zamrazil, místopředsedy dr. Dunovský a Günsburg, jednatelem Matoušek, pokladníkem Šec, zapisovatelem Novotný a další členové výboru. Na návrh nového předsedy byl pak ing. Klepetář zvolen jednomyslně čestným předsedou klubu.

Partneři a podporovatelé
COBA ENVI

Počet návštěv: 33693
Tento měsíc: 163 | Tento týden: 21 | Tento den: 4

© 2017 Jaroslav Hladík - Všechna práva vyhrazena zapomenutyfotbal@email.cz

Vytvořeno službou Sklub.cz

Vítám Vás

Chcete triko s krátkým rukávem?
Teplákovou soupravu?
Klubovou šálu, nebo hrníček?
Mrkni na FANSHOP FC Slavia Karlovy Vary

Navštívit Fanshop Náš fanshop
x