Zapomenutý fotbal

Virtuální historická kronika a archiv FC Slavia Karlovy Vary

Virtuální historická kronika a archiv klubů Karlovarského kraje

1930

     V tomto roce se ihned na začátku hlásilo 15 českých studentů do klubu. I když byla starost s vybavením studentské jedenáctky, byla přihláška nadšeně přijata. Činnost zahájili v květnu zápasem s německým klubem v Sadově. Mužstvo hrálo v této sestavě: Dvořák, Měšťánek, Otmar, Voňavka, Sochůrek, Talman, Víša, Čadek, Prokeš, Drážďanský, Sladký.  Jejich vedoucím byl člen výboru Fait, který byl aktivním závodníkem a věnoval se i lehké atletice.

     Prvé družstvo bylo také v plné činnosti. Sehrálo celkem 26 zápasů, z toho 15 vítězných, 3 nerozhodně a 8 prohraných, s celkovým poměrem branek 66:58. Výkon mužstva se stále zvyšoval, takže okolní německé kluby s ním rády hrály. Hrálo se však většinou na hřištích soupeřů, poněvadž Slavie dosud vlastní hřiště neměla.

     Druhé mužstvo sehrálo celkem 10 zápasů, studentská jedenáctka (junioři) celkem 8 zápasů, z toho 6 vítězných a 2 prohrané s celkovým poměrem branek 33:18.

     V prvém mužstvu vynikli jako hráči: Uldrich, Beck, Fait, Cach, Michl, Šec, Knotek, Pokorný a brankář Velebil.

     V tomto roce se však mimo sportovní úspěchy podařila i jiná věc. Na valné hromadě dne 31. Března 1930 ohlásil předseda klubu ing. Klepetář, že se podařilo od města získat pozemek k vybudování hřiště nad horním nádražím. Město Karlovy Vary pronajalo pozemek na neurčitou dobu za uznávací poplatek ročních 100 Kč.

     A tak po vyrovnání prvého poplatku začalo se počátkem července s oráním drnového povrchu na vybraném pozemku. Poněvadž pozemek měl nevhodný svah, začal se současně zavážet materiálem z městských staveb a převážením zeminy přímo na pozemek. Pro zajímavost několik čísel: bylo odkopáno asi 2300 kubických metrů zeminy, byl pořízen dřevěný plot 410 m dlouhý a 2,20 m vysoký, byla zřízena sedadla a dřevěná tribuna s přízemní místností pro správce hřiště a s kabinami pro hráče. Kromě toho byla postavena i tenisová budova s dvěma převlékárnami, ohřívárna pro hokej a jedna kancelářská místnost, poněvadž u hřiště byla zřízena dvě tenisová hřiště.

     Nelze jen těmito výpočty vylíčit, s jakou láskou se členstvo klubu a vlastně celá česká veřejnost v Karlových Varech ujala stavby tohoto jednoduchého českého sportovního stánku. Činovníci klubu, hráči, studenti a všichni příznivci z města a okolních obcí (také parta železničářů) pomáhali budovat „svoje“ hřiště. Nebylo volného dne a i v neděli se staveniště hemžilo těmito dobrovolníky. Radost z práce byla veliká. Nestačila však jen nadšená práce dobrovolníků. Bylo nutno sjednat i placené síly. Z tohoto důvodu byla uzavřena u peněžitého ústavu půjčka 15 000 Kč, půjčkou pomohli i někteří jednotlivci a tak bylo rozhodnuto i o této starosti. Je třeba ještě uvést, že půjčky některých jednotlivců nebyly vůbec vymáhány.

     Výbor klubu byl v tomto roce složen takto: předseda ing. Klepetář, místopředsedové Kafka a Zajíček, jednatel Uldrich, sekretář Voborský, pokladník Šec, zapisovatel Hofmann, revizoři Benedikt a Zatloukal. Mezi členy výboru byl i št. Kap. Kann, známý činovník z Plzeňského SK, který byl služebně přeložen do Karlových Varů.

 

 

Partneři a podporovatelé
COBA ENVI

Počet návštěv: 33693
Tento měsíc: 163 | Tento týden: 21 | Tento den: 4

© 2017 Jaroslav Hladík - Všechna práva vyhrazena zapomenutyfotbal@email.cz

Vytvořeno službou Sklub.cz

Vítám Vás

Chcete triko s krátkým rukávem?
Teplákovou soupravu?
Klubovou šálu, nebo hrníček?
Mrkni na FANSHOP FC Slavia Karlovy Vary

Navštívit Fanshop Náš fanshop
x