Zapomenutý fotbal

Virtuální historická kronika a archiv FC Slavia Karlovy Vary

Virtuální historická kronika a archiv klubů Karlovarského kraje

1934

Ve vedení klubu nastala po valné hromadě malá změna, když I. místopředsedou se stal Günsburg, bývalý dlouholetý hráč kopané, a II. místopředsedou dr. Dunovský. Jinak změny ve výboru nenastaly.

     Než povíme něco o počtu zápasů, zmiňujeme se o příhodě, kterou líčí ing. Klepetář:

„Při zápase s KFK Karlovy Vary, který se hrál na jeho hřišti, se stala vinou našeho hráče nemilá příhoda. V zápalu boje byl jeden z našich hráčů nedovoleně držen rukou protivníka ve hře. Rozehnal se plnou silou na protihráče, aby ho odstrčil. Jak se rozehnal, vběhl u do cesty rozhodčí, který byl tak udeřen do úst, že krvácel. Rozhodčí plakal bolestí nad touto nehodou. Dlouho jsem ho ujišťoval a přemlouval, aby na našeho závodníka, který by byl jistě potrestán, nedělal oznámení. Rozhodčí mé prosbě vyhověl a celá věc prošla bez trestu.“

     A ještě o jedné příhodě vypráví ing. Klepetář:

„25. března 1934 hrála Slavia v Chomutově s tamním německým klubem velmi dobré výkonnosti. Zápas se však odehrával za fantastického povzbuzování diváků. Němečtí návštěvníci nesnesli, aby neznámý český klub z pohraničí měl zvítězit. Nadávali a k vítězství jim měl pomoci i stranický rozhodčí. Za neznámý přestupek nařídil proti nám pokutový kop. Když náš brankář Mareček pokutový kop chytil, nenávist se stupňovala. Zápas skončil nerozhodně 0:0. Po skončení zápasu nemohli jsme odejít do šatny, dokud nám neobstarali ochranu čeští vojáci.“

     Na 1. května 1934 hostovalo na našem hřišti DSV Sparta Karlovy Vary nejen v kopané, ale také v lehké atletice. S tímto německým klubem udržovala Slavia velmi dobré sportovní styky, lepší než s druhým německým klubem KFK, jehož vedení bylo založeno hodně obchodnicky. První máj se pěkně vydařil. Vyhráli jsme 2:1. Sparta lehkoatletickou vložku, již se účastňovali i někteří naši závodníci. Je zajímavé, že levé křídlo Slavie Václav Svoboda vyhrával pokaždé jako nejrychlejší běžec.

     A mužstvo sehrálo v roce 1934 37 zápasů, z nichž 24 vítězných, 5 nerozhodných a 8 prohraných, poměr branek 126:48. Doma bylo sehráno 16 zápasů, venku 21 zápasů. Ze sehraných zápasů bylo 13 mistrovských a 24 přátelských. Z mistrovských zápasů byly 4 v I. B třídě a 9 v I. A třídě, kam se A mužstvo probojovalo.

     V zápasech se vystřídalo 30 hráčů. Nejvíce zápasů sehrál Kroužecký 36, Čepelka a Svoboda po 35, Tykal 34, Kraus 33, Suda a Votruba po 31, Müller 30, Mareček 28, Majrych 23, Hříbal 13 atd. Střelcem mužstva byl Kroužecký s 35 brankami, Svoboda 32, Votruba 16, Müller 16, Kraus a Preisler po 5 atd.

     Z výsledků je možno zaregistrovat výhry s SK Kopisty 4:1, s SK Hvězdou Trnovany 3:1 (to byl první zápas I. A třídy), s SK Souší 1:0.

     Koncem roku 1934 se A mužstvo ujalo vedení v I. A třídě župy. Z devíti sehraných zápasů docílilo 15 bodů a poměr branek 34:9

 

 

Partneři a podporovatelé
COBA ENVI

Počet návštěv: 33693
Tento měsíc: 163 | Tento týden: 21 | Tento den: 4

© 2017 Jaroslav Hladík - Všechna práva vyhrazena zapomenutyfotbal@email.cz

Vytvořeno službou Sklub.cz

Vítám Vás

Chcete triko s krátkým rukávem?
Teplákovou soupravu?
Klubovou šálu, nebo hrníček?
Mrkni na FANSHOP FC Slavia Karlovy Vary

Navštívit Fanshop Náš fanshop
x